Након паузe од 6 мeсeци наша ученица Јана Цмиљановић, која јe члан Пливачког клуба „Слобода”,  јe зајeдно са клубом учeствовала на пeтом  Мeђународном пливачком митингу у Бања Луци у Рeпублици Српској, гдe јe освојила три златнe мeдаљe у катeгорији 50m  краул, лeђно и дeлфин и јeдну срeбрну мeдаљу у катeгорији 50m прсно.

Данас, на Међународни дан детета, у холу Народне библиотеке Ужице, отворена је изложба дечјих ликовних радова на тему „Мој омиљени књижевни лик“.

ОШ „А. Дејовић“ у Севојну више година успешно негује активности рецитовања, беседништва и глуме. Такмичење у бесеништву сада је за ову Школу традиција и препзнатљивост, постоји већ пет година заредом. Ове активности најдиректније утичу на развој креативности, осећаја за језик, критичког мишљења, али и самопоуздања. Свакако, оне захтевају активирање уметничких садржаја који имају моћ да подстичу мисли, преображавају личност, покрену адекватну реакцију на стварност, али и укажу на могуће путеве превазилажења стварности. И то је добро. Извесно је да резултати постоје. Наши ученици, не само на такмичењу у беседништву, у ОШ „А. Дејовић“, да постижу резултате, него и на другим манифестацијама познатог и признатог ранга.

На градском стадиону у Ужицу одржана је традиционална 28. трка "За срећније детињство". Циљ трке је мотивација подмлатка и омладине града Ужица, да масовним учешћем у трци покажу приврженост здравом начину живота уз пропратне социјално-хуманитарне акције Црвеног крста. Мото овогодишње трке је Имамо циљ-дођи на старт.

Два наша ученика освојила су прво место и једна ученица друго место:

Лазар Андрић - 1. место (трећа година заредом)

Данило Николић - 1. место и

Николина Ракић - 2. место

Честитамо!!!

226   На 3. колу Лиге Западне Србије одржаном 3. 2. 2019. године у Горњем Милановцу, ученица осмог разреда ОШ „Алекса Дејовић“ Севојно, Сандра Глибетић, освојила је 1. место у категорији пионирки - серијска ваздушна пушка, а 3. место у категорији ваздушни пиштољ. Екипа пионирки Севојна екипним пласманом заузела је 2. место.

Извештај о резултатима конкурса и награђене радове можете видети на следећем линку ПОРТАЛ ПАСАЖ.

Виртуелна изложба радова

Марко Печеничић, ученик наше школе, однео је награду за најбољег младог перспективног спортисту пионира Града Ужица, за 2018. годину, за изванредне резултате које је постигао у каратеу.

"Марко Пeчeничић јe члан КК Uniline - Сeвојно и такмичи сe у дисциплини борбe појeдиначно у катeгорији + 55 кг у 2005. годишту. Овe годинe Марко јe освојио прво мeсто на Првeнству Србијe и трeћe мeсто на Купу Србијe. Порeд тога учeствовао јe на овогодишњeм Балканском првeнству за младe као члан каратe рeпрeзeнтацијe Србијe". ("Пасаж")

Честитамо, Марко!

Светски дан вода обележава се традиционално 22. марта. Празник је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. На овај дан желимо да се подсетимо на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света.

И у нашој земљи Светски дан вода обележавамо низом манифестација.Јавно комунално предузеће „Водовод“ Ужице Светски дан вода обележава кроз писану реч и слику најмлађих, оних на којима остаје задатак да размишљају о важности и очувању воде као извора живота и свеопште енергије. На позив Водовода Ужице да учествујемо на литерарном и ликовном конкурсу на тему "Вода не зна границе" радо смо се одазвали и дали мали допринос кроз литерарне саставе и ликовне радове ученика.

Поводом дечије недеље Центар за социјални рад традиционално је расписао конкурс на тему „Имам право да живим срећно и здраво“. Ово је назив теме литерарног конкурса за средњошколце, док су основци учествовали на ликовном конкурсу.

Ученице наше школе Нина Трнавац (5-1) и Анђела Ршумовић (8-3) освојиле су друго и треће место, док је Сретен Стаменић,ученик ОШ „Стари град“ освојио прво место.