zeleznica mala     На овогодишњи, 37. по реду ликовни конкурс ,,Железница очима деце 2020" стигло је 3 000 ликовних радова из Србије. Жири овогодишњег конкурса у саставу: Татјана Младеновић, кустос, Ивана Радојевић Бошковић, кустос, Александра Кецман, архивиста, Вукица Вукас Динуловић, архивиста и Александар Пфићер, фотограф документариста доделио је девет награда за ликовне радове деце школског узраста, у вредности од 6.000 динара, и шест награда деци предшколског узраста, у вредности од 4.000 динара.

Поред наше ученице Дуње Сарван (4-6) ИО УЗлакуса, награђени су и:

• Тибор Мачаи, III разред, ОШ „Чоконаи Витез Михаљ“, Горњи Брег;
  • Кристина Петровић, VII/4, ОШ „Вук Стефановић Караџић“, Крагујевац;
  • Филип Крстић, VII/3, ОШ „Бранко Радичевић“, Нови Београд;
  • Младен Пејић, V/1, ОШ „Север Ђуркић“, Бечеј;
  • Ђорђе Станић, II/1, ОШ „Богосав Јанковић“, Кремна;
  • Александар Ивановић, I/2, ОШ „Краљ Петар Први“, Београд;
  • Лука Даниелс, V/4, ОШ „Соња Маринковић“, Нови Сад;
  • Вук Иванов, III/1, ОШ „Ђура Јакшић“, Зајечар.

Изложба дечјих ликовних радова биће отворена до 21. јануара 2021, сваког радног дана од 9 до 15 часова. Улаз у Железнички музеј (Немањина 6, Београд) је бесплатан, уз поштовање свих епидемиолошких мера.

nagrada