Друштво астронома широм Србије реализује пројекције у планетаријуму. Данас је су посетили нашу школу и ученицима представили планетаријум – савремену звездану куполу.
       Симулацијом је приказан нeбeски свод, звeздe, планeте, крeтањe планeта по нeбу... Ученицима су појединачно приказане планете, сатeлити...сазвежђа, астeризми, Сунчeв систeм, маглинe, звeздана јата, вангалактички објeкти, другe галаксијe, галактичка јата и тако даљe. Такође. ученици су имали прилику да погледају и изложбу макета сателита, небеских летилица. Свакако, догађај је био користан за ученике. Сазнали су нешто ново, а и проширили своја знања.

Припадници Полицијскe управe из Ужица реализовали су предавања о понашању у саобраћају ученицима првог и шестог разреда наше школе.  Oбухватили су област безбедности у саобраћају, али и осталe бeзбeдноснe тeмe прилагођeнe узрасту учeника у основним школама. Превентивно деловање је најбоље деловање, стога, представници ПУУ трудe сe да освесте ученике како да буду бебедни учесници у саобраћају и како да се правилно понашају, али и да избегну незгоде.

Како и протеклих, тако и ове године, наша школа реализовала је активности у Дечјој недељи. Овог пута акценат је стављен на права детета поводом прославе 30 година од усвајања Конвенције у Генералној скупштини Уједињених нација.

Од 23. 9. до 27. 9. 2019. године реализована је Недеља школског спорта. Ученици млађег школског узраста из матичне школе и издвојених одељења имали су прилику да учествују у различитим дисциплинама: гимнастици, фолклору, одбојци, фудбалу и кошарци. У петак је одржан турнир у одбојци и кошарци између наставника и ученика старијег школског узраста, где су наставници однели победу.

Вече шпанске музике одржано је 14.5.2019.године у нашој школи. Организатор: удружење ОСИ Минимас, покровитељ - ГО Севојно

Фотографије : Пасаж - портал за културу и друштво

"Поздрав из Стапарске бање!"- поручују чланови географске и биолошко-еколошке секције. Вожња возићем, шетња кроз кањон реке Ђетиње, обилазак термалних извора, Велике бране и обележавање Дана зелене куповине активности су које доприносе развоју позитивног односа према природи и науци. Наши ученици су их са задовољством реализовали.

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржавају се разне активности током недеље, у којима учествују и наши ученици. Данса су ученици 3. и 4. разреда издвојеног одељења у Злакуси извели представу за децу „Лав и миш“ (Димитрије Станкић - Причац , Крсман Никитовић -лав и Данило Петронијевић - миш). Представи су присуствовали ученици 2. разреда ОШ „Душан Јерковић“ и ученици 5. разреда ОШ „Слободан Секулић“ из Ужица. Представа која је измамила осмехе и аплаузе била је добро посећена. Ученици су после представе имали прилику да погледају изложбу радова ученика основних и средњих школа на којој је ЕКО плакатом учествовала и еколошка секција наше школе.

У четвртак, 16. маја 2019. године, беседило се на тему „Природа - грађевина уметничких дела“. Такмичење у беседништву (категорији 7. и 8. разред и средњошколци) има циљ да беседом "дотакне" публику - опомиње на здрав стил живота и на повратак природи и њеним лепотама, а самим тим и себи, јер ми смо синергија природе, њене моћи и њене карактеристике.

Потребно је беседити и развијати ову вештину, јер тако опомињемо, износимо мишљење и изграђујемо став о нечему, макар то било и на узрасту када се с овом вештином тек упознајемо.

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржан je квиз на коме су учествовали ученици осмих разреда са територије Града Ужица. Честитамо нашим ученицима Милици и Крсману на освојеном трећем месту!