Припадници Полицијскe управe из Ужица реализовали су предавања о понашању у саобраћају ученицима првог и шестог разреда наше школе.  Oбухватили су област безбедности у саобраћају, али и осталe бeзбeдноснe тeмe прилагођeнe узрасту учeника у основним школама. Превентивно деловање је најбоље деловање, стога, представници ПУУ трудe сe да освесте ученике како да буду бебедни учесници у саобраћају и како да се правилно понашају, али и да избегну незгоде.

Како и протеклих, тако и ове године, наша школа реализовала је активности у Дечјој недељи. Овог пута акценат је стављен на права детета поводом прославе 30 година од усвајања Конвенције у Генералној скупштини Уједињених нација.

Од 23. 9. до 27. 9. 2019. године реализована је Недеља школског спорта. Ученици млађег школског узраста из матичне школе и издвојених одељења имали су прилику да учествују у различитим дисциплинама: гимнастици, фолклору, одбојци, фудбалу и кошарци. У петак је одржан турнир у одбојци и кошарци између наставника и ученика старијег школског узраста, где су наставници однели победу.

"Поздрав из Стапарске бање!"- поручују чланови географске и биолошко-еколошке секције. Вожња возићем, шетња кроз кањон реке Ђетиње, обилазак термалних извора, Велике бране и обележавање Дана зелене куповине активности су које доприносе развоју позитивног односа према природи и науци. Наши ученици су их са задовољством реализовали.

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржавају се разне активности током недеље, у којима учествују и наши ученици. Данса су ученици 3. и 4. разреда издвојеног одељења у Злакуси извели представу за децу „Лав и миш“ (Димитрије Станкић - Причац , Крсман Никитовић -лав и Данило Петронијевић - миш). Представи су присуствовали ученици 2. разреда ОШ „Душан Јерковић“ и ученици 5. разреда ОШ „Слободан Секулић“ из Ужица. Представа која је измамила осмехе и аплаузе била је добро посећена. Ученици су после представе имали прилику да погледају изложбу радова ученика основних и средњих школа на којој је ЕКО плакатом учествовала и еколошка секција наше школе.

У четвртак, 16. маја 2019. године, беседило се на тему „Природа - грађевина уметничких дела“. Такмичење у беседништву (категорији 7. и 8. разред и средњошколци) има циљ да беседом "дотакне" публику - опомиње на здрав стил живота и на повратак природи и њеним лепотама, а самим тим и себи, јер ми смо синергија природе, њене моћи и њене карактеристике.

Потребно је беседити и развијати ову вештину, јер тако опомињемо, износимо мишљење и изграђујемо став о нечему, макар то било и на узрасту када се с овом вештином тек упознајемо.

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржан je квиз на коме су учествовали ученици осмих разреда са територије Града Ужица. Честитамо нашим ученицима Милици и Крсману на освојеном трећем месту!

Вече шпанске музике одржано је 14.5.2019.године у нашој школи. Организатор: удружење ОСИ Минимас, покровитељ - ГО Севојно

Фотографије : Пасаж - портал за културу и друштво

У склопу обележавања Светског дана енергетске ефикасности, ужички основци су 20. марта, одмерили снаге у познавању појмова из ове области. Град Ужице је овај занимљиви такмичарски дан спровео у сарадњи са Министарством рударства и енергетике, ГИЗ ДКТИ пројектом „Eнергетска ефикасност у зградарству“ и БиоЕн пројектом, који спроводи РРА Златибор.

Наши ученици освојили су друго место. Честитамо!!!

Сајт Градске управе Ужице