Ученици осмог разреда наше школе су у среду, 3. маја 2023. године посетили компанију Инмолд у Пожеги у оквиру традиционалне манифестације - ,,Дани отворених врата“ фирме Инмолд. Основна делатност компаније Инмолд Пласт је израда висококвалитетних алата за бризгање пластике и обојених метала. Специјалност су алати за бризгање танкозидне амбалаже и алати за бризгање техничких делова. Поред тога, бави се и израдом ИМЛ робота.

Компанија је 2011. године започела и програм оспособљавања деце средњошколског узраста, за потребе свог производног процеса, првенствено због недостатка одговарајућег кадра у алатници. Поред израде алата, израде ИМЛ робота, фирма у сарадњи са Техничком школом из Пожеге спроводи пројекат који обухвата два смера – техничар за компјутерско управљање и техничар мехатронике. Посећена је и Техничка школа из Пожеге где су се ученици упознали са смеровима за школску 2023/2024. годину.

inmold 1
inmold 2