Screenshot 31  Троје уметника , ученика уметничко музичких академија пореклом из Севојна,  су 19. септембра 2018.год. у нашој школи одржали концерт  под називом "Нешто другачије".

Марија Николић, Марко Божовић и Тијана Василијевић су рођени у Севојну, а прво музичко образовање стекли су паралелно са школским обавезама у Ужицу, и настављају у том правцу.

За разлику од репертоара везаног за школске обавезе, ово троје младих музичара су извели  програм сачињен од популарних домаћих и страних поп и рок нумера, уз модификовање аранжмана у свом младалачком креативном маниру, што овај концерт чини другачијим од сличних.

Концерт је организован , као први прогам пројекта “Кружни ток Севојно” који уз покровитељство Градске општине Севојно и у склопу конкурса за реализацију пројеката из области културе у овој градској општини организује  Удружење особа са инвалидитетом “Минимас” из Севојна. За реализацију овог концерта побринула се потпредседница удружења, Мирјана Милићевић.