Такмичење у изражајном читању, под називом "Читај срцем", које организује и спроводи Ивањичко друштво учитеља замишљено је за ученике 3.,4. и 5. разреда из школа на територији Моравичког и Златиборског округа. Пласирани ученици са школских такмичења учествују на општинским такмичењима, а потом за најбоље рангиране следи окружно и међуокружно такмичење.

Циљ овог такмичења је популаризација изражајног читања, развој читалачких навика, популаризација књиге, као и подстицање позитивног такмичарског духа. Намера организатора је да такмичење прерасте у традицију, тим пре што је јединствено и први пут се, према сазнањима тима, организује у Србији. Такође је познато да се такмичење у изражајном читању, више од једнедеценије, одржава у Холандији и обухвата ученике од 3. до 8. разреда основне школеУ четвртак 12.3.2015. на такмичењу у изражајном читању „Читај срцем“, вештине читања показало је 30 ученика 3. и 4. разреда. Ученици који су прошли школско такмичење у изражајном читању пласирали су се на градско такмичење у Ужицу, које ће бити реализовано до 9. априла.

Ученици који су се пласирали на градско такмичење:

1. Елена Матијевић - 32
  2. Ања Кузмановић - 31