Maja 24.  2015. године  реализована je једнодневна екскурзија за 98 ученика петог разреда наше школе на релацији Севојно - Кадињача - језеро Перућац - Митровац- Мокра Гора - манастир Рујан - брана Врутци - Севојно.

Ученици су више сазнали о Спомен-комплексу Кадињача, видели језеро Перућац и брану, јединствену реку Врело. На Митровцу су прошетали Совином учионицом у природи, упознали се са јединственим биљним светом тог краја, уживали у играма на отвореном у Дечјем селу. Ову прилику су ученици искористили и за куповину сувенира и фотографисање. На Мокрој Гори су имали заказану вожњу возом Носталгија. Део ове пруге представља јединствено градитељско дело - чувена Шарганска осмица. Од Мокре Горе до станице Шарган Витаси, прошли су кроз 22 тунела и савладали висинску разлику од 300 метара и све то на укупној раздаљини од 15 440 метара. За време вожње ученици су имали прилику да са видиковаца сагледају лепоте и богатство овог краја. Путовање се наставило ка манастиру Рујан, где се више сазнало о његовом настанку, значају и животу. Обишли си и брану на језеру Врутци. Ученици носе лепе утиске са ове екскурзије.