Више од двадесет ученика осмог разреда присуствовало је у четвртак, 9. јуна 2022. године вебинару „Избор средње школе“. Ученици су имали прилику да се упознају са смеровима и профилима у средњим школама и чују нешто више о њима. Вебинар је намењен свим ученицима завршних разреда основних школа као подршка управо у избору и састављању листе жеља. Током вебинара су представљена честа питања и дилеме са којима се мали матуранти сусрећу док размишљају о избору средње школе и образовног профила, као и практичне смернице приликом доношења одлуке о наредном нивоу образовања. Учесници су имали прилику да поставе питања у вези са темом и да изнесу своје коментаре.

Вебинар се одржава периодично путем интернет платформе. О датумима вебинара се може информисати кроз билтен о месечним активностима инфо центра Фондације Темпус. С обзиром да вебинар представља врсту предавања путем интернета, доступан је свим ученицима завршних разреда из свих основних школа у Републици Србији као и другим заинтересованим за тему. За учешће је потребан само рачунар са стабилном интернет везом како би се вебинар пратио у заказано време.

Вебинар